KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16416053
nr 1641 6053
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
"Stad". Signerad. Akvarell, bildmått: 22x30 cm, yttermått inklusive ram: 39x45 cm
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
måndag 9 september 2024
kl 19:47:29
Gideon Börje
Läs mer om Gideon Börje