KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16416053

nr 1641 6053

Gideon Börje

(1891-1965), Sverige

"Stad". Signerad. Akvarell, bildmått: 22x30 cm, yttermått inklusive ram: 39x45 cm

Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.

måndag 9 september 2024
kl 19:47:29

Gideon Börje

Läs mer om Gideon Börje